Mainīgie laikapstākļi, kad novērojami rekordlieli nokrišņu daudzumi, rada situāciju, ka plūdi var rasties tādās teritorijās, kas iepriekš nav pieredzējušas apdraudējumu. “Galvenokārt plūdu ūdens var bojāt ēkas struktūru, sabojāt noliktavās izvietoto inventāru un preci, kas ir novietota uz grīdas, kā arī ražošanas iekārtas,” stāsta D. Stikuts, piebilstot, ka “ja gatavo preci vai izejmateriālus lielākoties glabā uz paletēm, tad iekārtu uzstādīšana tehnoloģiski neparedz, ka tehnikai ir jābūt uz kāda paaugstinājuma, tāpēc tās atrodas tieši uz grīdas, un plūdu gadījumā iekārtām var tikt nodarīti vislielākie bojājumi.”
Savukārt aizvadītā gada jūlijā pārliecinājāmies, ka pazemes stāvvietas var būt labs glābiņš, lai pasargātu transportlīdzekļus no krusas draudiem, tomēr spēcīgas lietusgāzes var neatgriezeniski sabojāt automašīnas. “Plūdu ūdens var nodarīt transportlīdzeklim tādus bojājumus, ka auto remonts vairs nav ekonomiski pamatots. Pēc vēsturiskajiem plūdiem 2024. gadā nebija iespējams saremontēt desmitiem “noslīkušu” auto, un mēs pieredzējām, ka nācās norakstīt trīs automašīnas, kas atradās vienā un tajā pašā pazemes stāvvietā, jo būtiski bija bojātas to elektrosistēmas, dzinēji un citas detaļas, kā rezultātā par šiem spēkratiem vien izmaksājām 130 000 eiro lielu atlīdzību,” atklāj Ģ. Kubliņš.
Izpratne par dabas spēku radītajiem riskiem un to novēršana ir būtiska darbība, lai nodrošinātu uzņēmuma ilgtspējību un stabilitāti. Lai uzņēmējs bez liekām raizēm varētu koncentrēties uz savu darbību un būt pārliecināts, ka viņa bizness ir pasargāts no iespējamajiem zaudējumiem, svarīgākais solis ir pielāgota apdrošināšana, kas ir piemērota atbilstošā uzņēmuma darbības jomai un tā specifikai.