Kādas ir drošības prasības?
Velosipēdam, ko vēlies apdrošināt, ir jābūt reģistrētam CSDD un, pārvietojoties ar velosipēdu, ir jāievēro Ceļu satiksmes noteikumi.
Kā un kāpēc jāveic velosipēda reģistrācija CSDD?
Lai piereģistrētu velosipēdu, ir nepieciešams velosipēda rāmja numurs. Reģistrāciju var ērti veikt internetā, jebkurā CSDD nodaļā (izņemot tehniskās apskates stacijas) vai izmantojot CSDD mobilo aplikāciju. Velosipēdu ir nepieciešams reģistrēt, lai gadījumā, ja velosipēds tiek nozagts, to spētu identificēt un atgriezt īpašniekam. Reģistrācija garantē Tavas tiesības un atvieglo īpašumtiesību pierādīšanu uz velosipēdu.
Svarīgi! Kamēr neesi piereģistrējis savu velosipēdu, zādzības risks nedarbojas.
Kas ir velosipēda rāmja numurs un kur to meklēt?
Velosipēda rāmja jeb sērijas numurs ir velosipēda identifikators. Atkarībā no ražotāja šis numurs var būt vairāku ciparu vai vairāku burtu un ciparu kombinācija, piemēram, B170928327, 5104872 u.tml.
Numurs ir iegravēts rāmī un visbiežāk atrodams tajā rāmja daļā, kur savienojas velosipēda pedāļi. Numuru vienkāršāk ieraudzīt un norakstīt, apgriežot velosipēdu ar riteņiem uz augšu.
Reizēm ražotāji šo numuru iegravē rāmja priekšpusē zem stūres, pie aizmugurējā riteņa vai virs pedāļiem.
Kas tiek uzskatīts par apdrošināto personu?
Par apdrošināto personu tiek uzskatīta persona, kas norādīta apdrošināšanas polisē un pārvietojas ar velosipēdu, kā arī bērns, vecumā līdz 12 gadiem, kas pārvietojas kopā ar apdrošināto velo sēdeklīti.
Vai polise ir spēkā arī ziemas periodā?
Jā, polise ir spēkā 12 mēnešus no tās iegādes brīža, tai skaitā arī tad, ja velosipēds netiek lietots, un pēc vasaras sezonas tiek glabāts, piemēram, pagrabā vai uz balkona.
Kādi ir būtiskākie izņēmumi, kad zaudējumi netiek atlīdzināti?
- Ja piedalies ar apdrošināto velosipēdu treniņbraucienos un sacensībās (arī amatieru vai neorganizētās).
- Ja nav ievērotas noteikumos minētās drošības prasības vai velosipēdu izmantojusi cita persona.
- Ja zādzība, laupīšana un ceļu satiksmes negadījums nav ticis pieteikts policijā.
- Ceļu satiksmes negadījums noticis iebraucot bedrē, uzbraucot priekšmetam vai notikusi cita veida sadursme, kurā nav iesaistīts cits transporta līdzeklis vai gājējs, kā arī citos gadījumos , kad noticis bezkontakta Ceļu satiksmes negadījums, piemēram, Velosipēdam izvairoties no sadursmes notiek iebraukšana grāvī”
Kā rīkoties, ja noticis Ceļu Satiksmes negadījums?
Iestājoties Ceļu satiksmes negadījumam vai arī velosipēda zādzībai, par notikušo ir jāpaziņo policijai un ziņojums jānoformē atbilstoši likuma prasībām. Pēc tam piesaki atlīdzību internetā.