6 padomi, kā saplānot savu sapņu ceļojumu

Vien doma par došanos ceļojumā uz nedēļu, mēnesi vai tikai nedēļas nogali izraisa veselu emociju buķeti. No vienas puses, ir patīkami iepazīt jaunas vietas un atstāt ikdienas rūpes aiz muguras. No otras – sapņu ceļojuma plānošana var aizņemt diezgan daudz laika un arī radīt nevajadzīgu stresu.

 

Daļai cilvēku piemīt talants atrast izdevīgus lidojumus, interesantas ekskursijas un noorientēties pilnīgi nepazīstamās vietās, taču citi būtu drīzāk gatavi palikt mājās, nekā iet cauri satraucošajam un nogurdinošajam ceļojuma plānošanas procesam.

Nav svarīgi, vai esi pieredzējis ceļotājs vai gatavojies savam pirmajam pašorganizētajam braucienam, šajā rakstā minētie padomi Tev noderēs, lai plānošana nesagādātu rūpes un to varētu izbaudīt tikpat ļoti kā pašu ceļojumu.

1. Izvēlies savu galamērķi un ceļojuma kompanjonus

Lai vispār varētu kaut ko sākt plānot, ir jāizlemj, uz kurieni vēlies doties. Ja Tev jau ir saraksts ar kvēlākajiem galamērķiem, ir laiks to atkal izvilkt dienas gaismā un paskatīties, kura vieta Tevi šobrīd uzrunā visvairāk.

Izvēles iespējas var būt dažādas atkarībā no tā, kurā gadalaikā vēlies doties un uz cik ilgu laiku. Būtu diezgan aplami lidot uz attālu salu, ja atvaļinājumam vari veltīt vien dažas dienas. Tāpat ir valstis, kā piemēram, Grieķija vai Horvātija, kuras vasarās ir iecienījuši daudzi atpūtnieki un kurās mēdz būt pat ļoti augsta gaisa temperatūra. Iespējams, karstums un tūristu pūļi nebūs tas, uz ko tiecies savā ceļojumā.

Veic nelielu izpēti, lai saprastu, ko vari sagaidīt katrā no galamērķiem un cik viegli būs turp nokļūt. Padomā arī par to, kāda veida ceļojumu Tava sirds šobrīd kāro visvairāk - vai nu tā būtu kultūras objektu apskate vai došanās piedzīvojumos brīvā dabā, vai arī vienkārša laiskošanās pludmalē. Vari ieskatīties ceļojumu blogos, Instagram vai Youtube kanālos, lai gūtu iedvesmu un atklātu vietas, kuras vēlies redzēt savām acīm.

Visbeidzot izdomā, vai vēlies šajā braucienā doties viens pats, kopā ar saviem draugiem, tuviniekiem vai varbūt veselu tūristu grupu. Tas var būtiski ietekmēt gan Tavus ceļojuma plānus, gan budžetu.

2. Nosaki ceļojuma budžetu

Līdzko esi izlēmis, kur vēlies doties, ir laiks salikt visus potenciālos izdevumus. Transports un naktsmītnes visticamāk veidos lielāko ceļojuma budžeta daļu, taču ir veidi, kā arī šeit vari ietaupīt.

Jo laicīgāk plānosi savu braucienu, jo lielāka iespēja, ka varēsi atrast izdevīgākas lidmašīnas biļetes. Aviokompānijas mēdz izsludināt vairākas biļešu izpārdošanas visa gada garumā, bet it īpaši pirms svētkiem. Tāpat vari izmantot ceļojumu plānošanas mājaslapas, kā Skyscanner vai Kiwi, kuru sistēma var vienā mirklī vairāku aviokompāniju mājaslapas atrast vislētākos lidojumus un savienojumus, kā arī sūta paziņojumus par īpašiem piedāvājumiem.

Nosakot, cik daudz naudas kopumā esi gatavs atdot par ceļojumu, varēsi labāk saprast, cik esi gatavs maksāt par transportu un citiem svarīgiem brauciena elementiem. Dažkārt Tev var nākties samaksāt bargu naudu, lai kaut kur nokļūtu, taču uz vietas tēriņi var būt krietni pieticīgāki nekā mājās.

3. Izveido aptuvenu ceļojuma plānu

Tu zini, kur Tu dosies, uz cik ilgu laiku un kā turp nokļūsi. Lai pēc iespējas labāk izmantotu braucienam atvēlēto laiku, ir vērtīgi jau iepriekš izveidot sarakstu ar vietām, kuras vēlēsies redzēt, un aktivitātēm, kuras labprāt īstenotu.

Šajā brīdī nav nepieciešams sarakstīt katras dienas kārtību līdz pēdējai detaļai. Ja vien neplāno piedalīties ekskursijā, uz kuru biļetes parasti ātri izķer, vai arī doties uz restorānu, kurā reti kad atrodas kāds brīvs galdiņš, dod sev vaļu izvēlēties, kad un ko darīt, kad esi nokļuvis galamērķī.

Neviens atvaļinājumā nevēlas izjust stresu, tāpēc necenties pilnībā aizpildīt savu ceļojuma grafiku, vēl pirms tas ir sācies. Pietiks, ja uzmetīsi uz papīra dažas idejas un iezīmēsi lielo brauciena bildi, saprotot, vai vēlēsies pabraukāt apkārt un cik daudz laika Tev vajadzētu veltīt katrai vietai un aktivitātei.

4. Nosaki sev vēlamo komforta līmeni

Galvenais atvaļinājuma mērķis ir labi atpūsties, un šeit liela nozīme ir naktsmītnei. Tās izvēle lielā mērā būs atkarīga no Tava ceļojuma budžeta.

Ja ceļo viens pats, palikšana hostelī varētu būt labs variants, kā ietaupīt naudu un iepazīties ar citiem ceļotājiem. Tāpat padomā, vai gadījumā Tava galamērķa tuvumā nedzīvo kāds Tavs draugs, kas Tevi varētu uz dažām dienām uzņemt pie sevis.

Citādi vari izmantot jebkuru no populārajām naktsmītņu rezervācijas mājaslapām. Ja ne vienā, tad citā atradīsi tieši to, kas Tev nepieciešams, jo tur ir pieejams viss – gan atsevišķas istabas, gan dzīvokļi un pat ekskluzīvas mājas dažādā cenu amplitūdā un ar noderīgām citu ceļotāju atsauksmēm.

Vēl viena lieta, par kuru Tev šajā solī būtu jāpadomā, ir tas, vai būsi gatavs visur doties ar sabiedrisko transportu vai arī ērtāk jutīsies mašīnā. Īres auto gadījumā to labāk rezervēt laicīgu, jo nereti aktīvākajā ceļojumu laikā mašīnu pēdējā minūtē var arī nedabūt.

5. Pārskati visus nepieciešamos dokumentus

Vismaz pāris mēnešus pirms došanās ceļā ir vērts pārbaudīt, kādi dokumenti Tev būs nepieciešami, lai ieceļotu konkrētajā galamērķī.

Ir valstis, kuras iebraucējiem pieprasa vīzu, un var paiet pat vairāk nekā mēnesis, lai to dabūtu. ID karte derēs tikai braukšanai Eiropas Savienības robežās, tāpēc vērts pārbaudīt, ka Tavai pasei kuru katru mirkli nebeigsies derīguma termiņš.

Ja izvēlies doties uz eksotiskāku vietu, pastāv iespēja, ka Tev būs nepieciešams vakcinēties pret dažādām vietējām slimībām, lai pasargātu veselību. Jau laikus pārskati sava galamērķa ieceļošanas noteikumus, lai pārliecinātos, ka neesi palaidis neko garām.

Visbeidzot brauciena sākuma telefonā lejuplādē Google Maps, Tripadvisor, Foursquare un citas aplikācijas, kas palīdzēs atrast meklētās vietas, vai arī vietējās sabiedriskā transporta lietotnes, kas noderēs, pārvietojoties no viena punkta uz otru.

Tāpat, ja Tavs mobilā telefona tarifa plāns neiekļauj Tavu mērķa valsti, iegādājie eSim caur Airalo vai līdzīgām lietotnēm, jo viesabonēšana var izmaksāt diezgan dārgi un internets jebkurā gadījumā ārzemēs būs noderīgs.

6. Ņem līdzi tikai pašu nepieciešamāko

Mantu pakošana, iespējams, ir pats kaitinošākais process, kad gatavojies braucienam. Bet viss ir paveicams, ja neatstāj to uz pēdējo minūti.

Dod priekšroku rokas bagāžai vai pat mugursomai, ja dodies ceļojumā uz dažām dienām. Tā varēsi ietaupīt gan laiku, gan naudu un vieglāk tiksi no vienas vietas uz otru. Pirms došanās ceļā paskaties, kādi laikapstākļi Tevi sagaida galamērķī, un, pakojot mantas, mēģini atrast zelta vidusceļu starp visām potenciāli nepieciešamajām lietām un tikai tām, kas Tev tiešām būs vajadzīgas.

Visticamāk Tu vēlēsies no ceļojumā mājās atvest arī vairākus suvenīrus, tāpēc paturi to prātā un atstāj kādu brīvu vietu bagāžā, kur tos bez raizēm ielikt. Dokumenti, maks un mobilais telefons ir tās trīs lietas, kas Tev ceļojumā noteikti būs vajadzīgas. Visu pārējo varēsi nopirkt uz vietas, ja tāda nepieciešamība radīsies.

Vienalga, vai izvēlēsies braukt ceļojumā ar mugursomu plecos vai lielāku bagāžu, pārliecinies, ka Tavā ceļojuma apdrošināšanas polisē ir iekļauta bagāžas apdrošināšana. Tā Tev sniegs papildu drošību, ja ceļojuma laikā ar bagāžu notiek kas neparedzēts.

If Ceļojuma apdrošināšana – vienmēr Tev blakus, lai kur Tu atrastos

Pat pieredzējuši ceļotāji var dažkārt saskarties ar nepatīkamiem un neparedzētiem notikumiem – lidojums tiek atcelts, Tu nopietni savainojies kādas ceļojuma aktivitātes laikā vai arī ar savu īres auto nokļūsti negadījumā.

Lai kāda arī nebūtu situācija, atceries, ka, atrodoties ārzemēs, Tu neesi viens. If Ceļojumu apdrošināšana Tevi atbalstīs 24/7 un atkarībā no apdrošināšanas polises noteikumiem varēs sniegt palīdzību, ja ceļojuma laikā notiks kas neparedzēts. Atlīdzības var pavisam viegli un ātri pieteikt Mans If profilā vai aplikācijā If Mobile Baltics

Tevi varētu interesēt