Pasargā suni no ērces koduma!
If Apdrošināšana un Dino zoo veterinārklīnika dalās ar ieteikumiem, kā pasargāt suni no ērces koduma un kā rīkoties, ja tomēr sunim ir piesūkusies ērce.
If Apdrošināšana un Dino zoo veterinārklīnika dalās ar ieteikumiem, kā pasargāt suni no ērces koduma un kā rīkoties, ja tomēr sunim ir piesūkusies ērce.
Šogad Latvijas ziema bija īpaši silta un šādi laikapstākļi ērcēm ir ļoti piemēroti – tās var turpināt baroties un vairoties. Ērces ir sastopamas krūmos un garā zālē, kur nereti patīk dzīvoties arī mūsu četrkājainajiem draugiem – suņiem. Tādēļ vasaras sezonā, kad suņi vairāk dzīvojas pa āru, ikviena suņa saimnieks aicināts periodiski izskatīt dzīvnieka kažoku. Ērces var atrasties jebkur uz dzīvnieka ķermeņa, bet novērots, ka visbiežāk tām patīk piesūkties uz dzīvnieka purna, aiz ausīm, kakla un padusēs. Ērces piesūkšanās nebūt nenozīmē, ka mājdzīvnieks uzreiz ir saslimis, tomēr der atcerēties, ka ērces var dzīvniekam izraisīt vairākas slimības – babeziozi, boreliozi jeb Laima slimību un anaplazmozi.
Šopavasar teju katru otro dienu mūsu četrkājaino draugu saimnieki vēršas pēc palīdzības veterinārklīnikā saistībā ar ērcēm.
“Veterinārajā klīnikā visbiežāk saskaramies ar Babeziozi suņiem. Ja dzīvnieks nav apstrādāts ar ektoparazītu līdzekli, vienmēr iesākam nodot asins analīzes, lai pārliecinātos, vai dzīvnieks nav inficēts. Visbiežāk dzīvnieka īpašnieki pamana, ka suns ir apātisks, vairāk guļ, atsakās no ēdiena, taču saslimšanas smagums lielā mērā ir atkarīgs no suņa imūnsistēmas darbības. Ja saslimšana ir diagnosticēta un ārstēšanās uzsākta laicīgi, parasti iznākums ir pozitīvs, tomēr tikpat labi dzīvnieks var iet bojā salīdzinoši īsā laikā. Iespējama arī situācija, ka ērces noņemšanas brīdī klīniski saslimšanas simptomi dzīvniekam nav novērojami, taču bieži gadās, ka simptomi parādās nedēļas laikā un dzīvnieks uz ērces noņemšanas brīdi jau ir bijis inficēts,” atklāj Dino zoo Veterinārklīnikas vadītāja Kristīne Dumpe, uzsverot, ka šopavasar teju katru otro dienu mūsu četrkājaino draugu saimnieki vēršas pēc palīdzības veterinārklīnikā saistībā ar ērcēm.
Ērču slimības un to simptomi
Ērces izraisa dažādas slimības, Latvijas platuma grādos visbiežāk tā ir babezioze suņiem. Ērču pārnēsāto slimību simptomi var būt nogurums, samazināta ēstgriba, drudzis, stīvums, klibums un citas vispārējas sāpes – atkarīgs no konkrētas slimības un saslimšanas smaguma.
Noteikti konsultējaties ar veterinārārstu, ja pamanāt, ka jūsu suņa kopējais veselības stāvoklis ir pasliktinājies, īpaši, ja zināt, ka iepriekš ir bijusi piesūkusies ērce. Laiks no inficēšanās brīža līdz simptomu parādīšanās brīdim var mainīties no dažām dienām līdz vairākiem mēnešiem.