Nelaimes gadījumu apdrošināšana neremdē sāpes, tomēr sniedz finansiālu atbalstu grūtos laikos

Latvijā nelaimes gadījumu apdrošināšana vēl nav tik populāra kā, piemēram, mājokļa vai auto apdrošināšana. Tomēr cilvēku informētība ar katru gadu pieaug, un nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises tiek iegādātas aizvien biežāk.

“Nelaimes gadījumu apdrošināšana attiecas gan uz smagiem, gan arī vieglākiem negadījumiem. Lai gan apdrošināšana nespēj remdēt sāpes, tā nodrošina finansiālu kompensāciju grūtos laikos,” skaidro If Insurance Baltic nelaimes gadījumu un ceļojumu apdrošināšanas produktu vadītāja Kairita Luhta (Kairit Luht).

Kādos gadījumos palīdzēs nelaimes gadījumu apdrošināšana?

Nelaimes gadījumu apdrošināšana izmaksā atlīdzību par visdažādāko traumu gadījumiem, tostarp kritieniem, ceļu satiksmes negadījumos gūtām traumām, sporta traumām, apdegumiem, izmežģījumiem, saindēšanos ar gāzi vai ķīmiskām vielām, virspusējām traumām, piemēram, sagriešanos, un citām traumām. Nelaimes gadījuma izraisītājam jābūt kādam ārējam faktoram vai pēkšņai (nejaušai) kustībai, kas rada traumu. 

Kā šī apdrošināšana var noderēt strādājošai personai?

Strādājošai jeb nodarbinātai personai nelaimes gadījumu apdrošināšana sniedz drošības sajūtu. Ja notiks negadījums, tad varēsi koncentrēties uz ārstēšanos, nevis raizēties par pēkšņu finansiālo slogu. Apdrošināšana palīdzēs atlīdzināt izdevumus, lai Tavā maciņā nerastos liels "robs" un Tu varētu pielāgoties jaunajiem apstākļiem.

Nelielu traumu gadījumā var izrādīties noderīgi, ja apdrošināšanas polisē ir iekļauti riski, kas attiecas uz traumu gadījumiem, dienas naudu pārejošas darba nespējas laikā un ārstniecības izdevumiem. Ņem vērā, ka šie ir izvēles riski, un, ja vēlies saņemt, piemēram, dienas naudu par dienām, kurās nevarēsi strādāt, jo ārstējies pēc negadījuma, pārliecinies, ka iegādes procesā pievieno šo risku polisei.

Ja negadījuma sekas būs nopietnākas un būs nepieciešams ilgāks ārstēšanās laiks slimnīcā, prāts būs mierīgāks, ja polisē būsi iekļāvis risku – slimnīcas dienas nauda. Izvēloties šo risku, varēsi norādīt vēlamo dienas pabalsta apmēru, kuru saņemsi par katru slimnīcā pavadīto dienu.

Vai apdrošināšana atlīdzina arī ārstēšanās izdevumus?

Jā, savā nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisē vari iekļaut arī ārstēšanās izdevumu risku. Tas noderēs, ja pēc negadījuma būs nepieciešami maksas medicīniskie pakalpojumi, piemēram, lai ātrāk saņemtu ārstēšanu.

Lūk, piemērs:
Kritiena izraisīta kājas lūzuma dēļ apdrošinātā persona saņēma dienas naudu par 21 darbnespējas dienu, kā arī medicīnisko pakalpojumu kompensāciju, kas atlīdzināja maksas ortopēda konsultācijas, rentgena, ortozes, psihoterapijas sesiju un rehabilitācijas izmaksas. Kopējais kompensācijas apmērs sasniedza gandrīz 1000 €.

Vēl viens piemērs:
Pēc paslīdēšanas un spieķkaula lūzuma apdrošinātā persona kompensācijā saņēma kopumā 1700 €: 5% no apdrošinājuma summas kā kompensāciju par sāpēm un ciešanām un dienas naudu par 40 darbnespējas dienām.

Kā nelaimes gadījumu apdrošināšana palīdz nopietnāku traumu gadījumos?

Iepriekš jau pieminējām, ka pēc nopietnākiem negadījumiem, kas prasa ilgstošu ārstēšanos, ļoti var noderēt slimnīcas dienas nauda. Tā paredz, ka par katru slimnīcā pavadīto dienu izmaksāsim Tavu izvēlēto dienas naudu.

Svarīgi! Slimnīcas dienas naudu izmaksājam līdz 100 ārstēšanās dienām. Sīkāku informāciju, tostarp par izņēmumiem, atradīsi noteikumos.

Dalāmies ar piemēriem:
Apdrošinātā persona iespieda īkšķi autobusa durvīs, kā rezultātā tika amputēta īkšķa distālā falanga. Šai personai mēs izmaksājām kompensāciju 10% apmērā no apdrošinājuma summas. Cits apdrošinātais, slēpojot kalnos, piedzīvoja kritienu, guva muguras smadzeņu traumu un uz visiem laikiem zaudēja spēju kustēties. Šai personai mēs izmaksājām atlīdzību par invaliditāti 100% apmērā no apdrošinājuma summas.

Nelaimes gadījumi un to sekas var būt ļoti dažādas – sākot no nelieliem sasitumiem un brūcēm līdz pat nāvei, kam neviens nekad nevar būt gatavs. Nāves gadījuma risks iekļauts visās If Nelaimes gadījumu polisēs, taču Tu pats vari izvēlēties apdrošinājuma summas apmēru. Ja nelaimes gadījuma rezultātā iestājas nāve, apdrošinātās personas likumīgajam mantiniekam izmaksāsim atlīdzību polisē izvēlētās apdrošinājuma summas apmērā.

Kā izvēlēties piemērotāko nelaimes gadījumu apdrošināšanu?

Izvēloties apdrošināšanu, padomā par situācijām, kurās visvairāk varētu būt nepieciešama aizsardzība. Vai Tev aktuālāka varētu būt aizsardzība vieglu traumu gadījumos, kas īslaicīgi izjauc ikdienas ritmu, vai arī smagākos gadījumos, kas var novest pie pastāvīgas darba nespējas vai pat nāves? Vai varbūt abos gadījumos?

Piemēram, ja esi adrenalīna cienītājs un Tava ikdiena vai brīvais laiks ir cieši saistīts ar aktīvo atpūtu, piemēram, apmeklējot sporta zāli, skrienot vai piedaloties sacensībās kā profesionālam sportistam, rūpīgi pievērs uzmanību savas apdrošināšanas polises izvēlei. Mūsu noteikumos pārliecinies, pie kāda aktivitāšu līmeņa tās pieder, un izvēlies atbilstošāko. Starp citu, bērniem un jauniešiem līdz 17 gadiem sportiskās aktivitātes tiek automātiski iekļautas apdrošināšanā.

Ja esi strādājošs pieaugušais, tad Tev būtu jāpadomā par to, cik lielā mērā esi atkarīgs no saviem ienākumiem un kāds atbalsts Tev būtu vajadzīgs, ja kaut kas notiktu un ienākumi tiktu pēkšņi zaudēti. Piemēram, kā Tu tiktu galā finansiāli, ja veselības stāvoklis neļaus turpināt pašreizējo darbu? Tāpat padomā par bērniem: kāda veida kompensācija būtu vajadzīga un kādās situācijās?

If Nelaimes gadījumu apdrošināšana – ko tā iekļauj, ko varu izvēlēties pats?

Nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisi vari pielāgot savām vajadzībām un budžetam, iekļaujot tajā, Tavuprāt, būtiskākos riskus.

Katra apdrošināšanas polise iekļauj šādus riskus:

  • Nāves gadījums – izmaksāsim atlīdzību, ja nāve iestājusies nelaimes gadījuma rezultātā.
  • Invaliditāte – izmaksāsim atlīdzību par invaliditāti, kas radusies nelaimes gadījuma rezultātā.
  • Aktīvā atpūta un sports – izmaksāsim atlīdzību, ja, piemēram, gūsi traumu deju nodarbībās, peldēšanā vai spēlējot golfu (brīvā laika aktivitāšu un sporta sadalījumu skati noteikumu pielikumā B).
  • Zema riska profesija – izmaksāsim atlīdzību, ja gūsi traumu, veicot savus darba pienākumus (profesiju uzskaitījumu skati noteikumu pielikumā C).

Lai gūtu pilnvērtīgāku aizsardzību, savā nelaimes gadījumu apdrošināšanā vari iekļaut arī šos riskus:

  • Traumas gadījums – izmaksāsim atlīdzību par negadījumā gūtām traumām, piemēram, kaulu lūzumiem.
  • Dienas nauda pārejošas darba nespējas gadījumā – izmaksāsim izvēlēto dienas naudu par dienām, kurās negadījuma dēļ nebūsi spējīgs strādāt.
  • Ārstēšanās izdevumi – atlīdzināsim izmaksas par negadījuma radītu ārstniecības pakalpojumu izdevumiem, piemēram, operācijām, palīglīdzekļu (kruķu) īri, zobu atjaunošanu. 
  • Slimnīcas dienas nauda – izmaksāsim izvēlēto dienas naudu par katru slimnīcā pavadīto dienu.
  • Augstāka riska un profesionālais sports –izmaksāsim atlīdzību, ja gūsi traumu, piemēram, piedaloties kādā komandas sporta veidā (basketbols, volejbols utt.), paukojoties, braucot ar ūdens motociklu u.c. (brīvā laika aktivitāšu un sporta sadalījumu skati noteikumu pielikumā B).
  • Augstāka riska profesija – ja strādā paaugstinātas bīstamības apstākļos, tad izmaksāsim atlīdzību, ja gūsi traumu, veicot savus darba pienākumus (profesiju uzskaitījumu skati noteikumu pielikumā C).

Starp citu, vērts zināt, ka nelaimes gadījumu apdrošināšana ir spēkā visā pasaulē, izņemot Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu un Izraēlu.

Apdrošināšana visai ģimenei

Kopā ar If Tev ir iespēja parūpēties par visu ģimeni, jo piedāvājam nelaimes gadījumu apdrošināšanu bērniem, pieaugušajiem un senioriem. Katram ģimenes loceklim vari izveidot viņam piemērotāko polisi, lai aizsardzība būtu tieši tik liela, cik nepieciešams – ne par daudz, ne par maz.

Tevi varētu interesēt